Vytvorte si s nami záhradu vašich snov

Vytvorte si s nami záhradu vašich snov

Vytvoriť si záhradu na vašom pozemku je skvelým spôsobom ako využiť priestor nielen na praktické, ale aj relaxačné použitie. Záhrady sa dajú používať na pestovanie domácich, zdravých plodín alebo na súkromné fitko, či kúpanie. Podľa toho ako si vašu záhradu predstavujete si ju môžete nadizajnovať a pritom pokojne aj spojiť všetky veci dokopy. Ako si vytvoriť záhradu podľa vašich predstáv v pár jednoduchých krokoch?

Prvotné voľby sú základom výsledného efektu

Najpodstatnejšou súčasťou celkového vzhľadu záhrady je výber štýlu, ktorý chcete do záhrady zahrnúť. Chcete prírodný nábytok a veľa zelene alebo radšej upravený trávnik, široké chodníky a luxusné jacuzzi? Dôležitú súčasť plánovania tvorí voľba podstatných komponentov, ktoré si v záhrade vyžadujete a rovnako aj určenie štýlu, do ktorého budete záhradu štylizovať. Celé toto rozhodovanie by ste mali orientovať predovšetkým na veľkosť vášho pozemku a teda vzhľadom na dostupnú plochu.

V prípade, že disponujete malým pozemkom, môžete staviť aj terasovité záhrady. Rovnako v nerovných terénoch môžete strmý svah využiť vo váš prospech a vytvoriť v ňom dizajnovo unikátne skalky na pestovanie kvetín. Nevyhnutnosť predstavuje tiež myslieť na praktické súčasti záhrady ako sú záhradné domčeky, sprchy, či napríklad elektrické vedenie a zavlažovanie. Napríklad v prípade stavby musíte prístavbu nahlásiť na stavebnom úrade, rovnako sú iné podmienky pre budovy s inžinierskymi sieťami a tak ďalej.

záhrada

Širokospektrálne využiteľná záhrada

Ak chcete aby vaša záhrada bola naozaj praktickým miestom so širokým spektrom využitia, ideálne je vytvoriť si v nej zóny. Skúste časť záhrady vyčleniť pre trávenie času s celou rodinou. Takéto miesto prispôsobte aj pre rodinné oslavy. Ideálne by malo byť v skrytej časti záhrady, aby ste si tam mohli pokojne užívať súkromné momenty. Môžete to docieliť prostredníctvom pohodlného záhradného nábytku a altánku, či terasy.

Druhou dôležitou relaxačnej časti je estetické prostredie. Ideálne je vytvoriť kvetinové záhony, ktoré sa budú dať jednoducho udržiavať. Tak ušetríte čas a pritom budete mať v záhrade krásne prostredie na relax po práci. Príroda je totiž pre človeka nesmierne upokojujúca a preto vytvorenie si príjemného miesta spätého s prírodou priamo vo vašej záhrade je kľúčom k relaxačnej atmosfére.

záhradný nábytok

Okrem relaxačnej časti je skvelou voľbou a vyčlenenie časti pozemku na pestovanie plodín. Môžete takto ušetriť peniaze a mať naozaj kvalitné plodiny z vlastnej záhradky počas celého leta. Popularite sa dnes tešia aj vyvýšené záhony, ktoré vyzerajú esteticky, nezaberajú veľa miesta a jednoducho sa udržiavajú. Na záver si do záhrady môžete pridať všetko čo sa vám práci pre dotvorenie priestoru ideálneho pre váš relax.