Ako si vybrať peknú pánsku košeľu na každú jednu príležitosť?

Ako si vybrať peknú pánsku košeľu na každú jednu príležitosť?

Pri výbere tejto dôležitej časti mužského šatníka si nemôže každý jeden pán dovoliť experimentovať. V tomto prípade je dôležité vedieť veci kombinovať, aby to celé vyzeralo elegantne a štýlovo. Nakoľko s tým ale táto časť silnejšieho pohlavia moc skúseností nemá, sme tu mi s krátkym prehľadom.

Ako si vybrať pánsku košeľu

Prvá vec, ktorej musíte pri výbere pánskej košele venovať pozornosť, je farebná harmónia. Základnou súčasťou šatníka je košeľa s dlhým rukávom svetlého tónu a pevným golierom. Biela, možno aj Slim košeľa sa dobre hodí na akékoľvek príležitosti, problém je jedine s údržbou. V každom prípade ide o klasickú verziu, s ktorou nič nepokazíte na firemnom stretnutí a ani vo voľnom čase.

Pozor na správnu veľkosť

Elegantná pánska košeľa musí aj sedieť. Veľkosť je určujúcim faktorom pri výbere košele, pretože aj tá najkrajšia a štýlová vec bude vyzerať strašne, ak sa nezhoduje s parametrami vlastníka. Preto pozor na vaše miery.

Veľkosť goliera

Golier košele by mal pevne obopínať obvod krku, pričom to nesmie pôsobiť ako obojok. Veľkosť je správna, ak si do medzere medzi golierom a krkom môžete dať prst, čo je asi 1, 5 cm.

Rukáv

Rámový šev rukávu by mal ísť presne pozdĺž jeho línie. Dĺžka rukáva by mala siahať po prvý kĺb palca a ak ju obliekate pod sako, mal by rukáv vytŕčať zhruba 1 až dva centimetre.

Dĺžka košele

Dnes sú košele moderné a trendy vtedy, ak si ich vždy nemusíme uťahovať pekným pánskym opaskom do nohavíc. Klasická košeľa by mala mať ale takú dĺžku, ktorej spodný lem dokážete v časti rozkroku spojiť, teda predný diel so zadným.

Ako si vybrať dobrý strih?

Ak ste fanúšikom klasického štýlu oblečenia, viac priestranná silueta košele sa určite bude páčiť. Ale prispôsobený strih je naopak vhodný pre tých, ktorí chcú zdôrazniť vlastnosti ich postavy. Ide napríklad o spomínaný Slim Fit strih, ktorý je v bokoch zúžený, čo pri mužoch s veľkým hrudným košom môže vyzerať dosť smiešne, nehovoriac o tom , ak je v tejto časti aj nejaký vzor alebo aplikácia.

Bez ohľadu na to, koľko a aké košele si chcete vybrať, stojí za to si pamätať, že by mali byť vždy čisté a dobre vyhladené. Koniec koncov, aj značková vec stratí svoju krásu kvôli nepríjemnému vzhľadu.

Ako výsledok je teda jasné, že v šatníku každého muža musí byť aspoň 5 košieľ, ktoré sa môžu každý deň meniť. Takáto výbava vám potom umožní nerobiť si obavy z toho, že sa máte zajtra zúčastniť dôležitého stretnutia.