Dámske strieborné šperky ako nový trend

Dámske strieborné šperky ako nový trend

Strieborné šperky sa v poslednom období dostávajú čím ďalej, tým viac do popredia. Hoci šperky vyrobené zo zlata pôsobia nadčasovo a elegantne, je potrebné vedieť, k akým príležitostiam sa ktorý materiál hodí. Každá strieborná ozdoba má svoju vlastnú identitu a v určitých prípadoch sa stáva ešte väčším štandardom než samotné zlato. Čím je striebro jedinečné?

Univerzálne strieborné šperky

K obrazu modernej ženy neodmysliteľne patrí aj aspekt módy. Či už ide o ženy v domácnosti, študentky, či dámy so zameraním na kariérny vzrast, strieborné šperky u nich nepochybne upútajú pozornosť širokej verejnosti. Ak máte záujem pridať do svojej zbierky šperkov aj striebornú kolekciu, zamerajte sa na obsah striebra v šperku.

Práve označenie punc striebra 925 predstavuje šperk, ktorého obsah striebra tvorí až 92,5 %. To, že obsah striebra nemá 100% ešte neznamená, že výrobcovia chcú na zákazníkoch šetriť. Hoci je striebro odolný kov, aby nebolo náchylnejšie na opotrebovanie, zvykne sa skombinovať s inými materiálmi, ktoré disponujú vlastnosťou odolnosti a pevnosti. Z tohto dôvodu tvoria zvyšok šperku aj iné kovy (zväčša meď). Punc striebra vás vo výsledku informuje o pravosti, pôvode a rýdzosti šperku.

Striebro je nové zlato: Porovnanie vlastností

Novodobý životný štýl súvisí s novými farebnými kombináciami. Zatiaľ čo v minulosti bolo základom vlastniť prevažne zlaté náramky, prstene, či náhrdelníky, v súčasnosti pomyselné „žezlo“ preberá pôsobivé a zdravotne nezávadné striebro. Bez problémov ho môžu nosiť aj ženy s citlivejšou pokožkou. Zaujímavým faktom je, že striebro sa často pozlacuje, aby získalo vzhľad zlata. Vďaka tejto skutočnosti viete svoj outfit doladiť v zlatej farbe, pričom budete aj naďalej využívať viaceré výhody striebra. Takéto kúsky navyše získate za nižšie ceny, keďže rýdze zlato zvykne byť cenovo náročnejšie.

S meniacimi sa trendami ženy čoraz viac vyhľadávajú šperky v univerzálnom dizajne, čo vo všeobecnosti spĺňa práve striebro. Zaujíma vás, v akých ohľadoch sú strieborné šperky o niečo lepšie ako zlato? Poďme sa bližšie pozrieť na niektoré porovnania. Zlato predstavuje podmanivý a očarujúci kov, avšak nositeľky takéhoto šperku sa určite aspoň raz ocitli v situácií, kedy ho do svojho outfitu nemali ako zakomponovať.

Výrazná zlatá farba vyžaduje viacej času pri kombinovaní s oblečením a inými doplnkami. Na druhú stranu, strieborné šperky môžete zvoliť takmer s akýmkoľvek farebným odtieňom bez toho, aby pôsobil rušivo. V porovnaní so zlatom má striebro tvrdšiu a menej poddajnú štruktúru. To z neho robí ideálny materiál pre výrobu šperkov a majiteľke neprináša obavy z toho, že by ho poškodila pri činnostiach náročnejšieho charakteru.

Kúpa darčeka: Zlaté, alebo strieborné šperky?

Farbu kovu si dámy v minulosti tradične vyberali podľa farby pleti. Teplejšie odtiene pleti sa prikláňali k zlatu, chladnejšie k striebru. Dnes sa takéto kritéria už nepovažujú za striktné, hoci stále ostávajú ako pomôcka pre nerozhodné osoby. Ak vyberáte šperk ako darček a nie ste si istí, ktorý kov zvoliť, dobrým nápadom je pozorovať, aké materiály má obdarovaný tendenciu nosiť. Pekným kúskom striebra však nič nepokazíte. Navyše, zbierku šperkov tak rozšírite o pôvabnosť a pôsobivú iskru!