Motivácia

Motivácia

Poznáme to asi všetci – po zime, kedy väčšina z nás vo voľnom čase sedí na gaučí, pozerá filmy a vychutnáva si koláče, prichádza leto. Každý chce v lete vyzerať dobre, ale nie všetci dokážeme len tak sami od seba nazbierať dosť motivácie na prvý beh, alebo návštevu fitka. Preto je tu niekoľko tipov, ako svoje telo prinútiť k pohybu. A nebojte sa ich držať aj najbližšiu zimu, ušetríte si trápenie keď opäť príde leto.


Povedzte to svojmu okoliu

Nezáleží na tom, či to budú rodičia, kamaráti alebo kolegovia. Dôležité je niekomu sa zveriť s nápadom, že chcete začať cvičiť. Ako jeden z motivačných faktorov, môže byť aj dobrá fitnes pomôcka z Alza.sk so zľavou. Získate tak ľudí, ktorí vás v tom budú podporovať a sami budete chcieť cvičiť, lebo váš pocit ak nepôjdete vám bude hovoriť že ste sklamali seba a aj ich. Samozrejme, priateľov asi nestratíte len preto že raz nepôjdete behať, ale bude to fungovať ako podvedomá motivácia k opusteniu gauča. Druhá, ešte lepšia možnosť je, že pri vyslovení cieľa vás niekto nie len podporí, ale aj sa hneď ponúkne, že pôjde cvičiť s vami.


Myslite pozitívne

Je vedecky dokázané, že jednou zo stratégií pre udržanie motivácie je predstaviť si seba samého po určitej dobe cvičenia. Ak je vašim cieľom schudnúť, predstavte si že ste chudší. Ak chcete stavať svaly, predstavte si svoje telo s väčšími svalmi. Alebo ak sa vám len nechce vstať z postele a ísť behať, skúste si uvedomiť ten pocit, ktorý budete mať ak vyjdete z domu a nadýchnete sa čerstvého vzduchu. Avšak táto metóda je účinná hlavne ak máte nejaký iný plán na získavanie motivácie. Základom je teda zistiť, čo vo vašom vnútri vás nechce pustiť ísť behať. Podľa toho si treba upraviť denný program, alebo stravu, prípadne len čas kedy pôjdete behať. Alebo ak vám len chýba náčinie na cvičenie, kúpte si činky alebo čokoľvek iné čo najskôr. Môžete napríklad využiť Insportline zľavový kupón, vďaka ktorému ešte aj ušetríte.


Odmeňte sa po športe

Samozrejme, pre niekoho je odmenou lepší zdravotný stav, alebo vypracované telo. Ak ale cítite, že potrebujete niečo viac, určite to urobte. Dobrým spôsobom je odmeniť sa napríklad epizódou zo seriálu, alebo nejakým jedlom ktoré vám chutí. Pre tých čo cvičenie berú vážnejšie môže byť odmena vo forme výživového doplnku pre športovcov. Nie len že si na ňom môžete pochutnať, ešte vám aj pomôže k rýchlejšej regenerácií, alebo podporí rast svalov. Ak nad podobným produktom rozmýšľate, kúpte si ho rýchlo cez e-shop a použite GymBeam zľavový kód.


gymbeamNájdite si skupinu na cvičenie

Nič nepovzbudí viac ako dobrí kamaráti okolo vás, ktorý vám pomôžu alebo vás pochvália. Ak v posilňovni budete mať skupinu takýchto ľudí, určite tam sami budete viac chcieť ísť. S dobrou partiou je cvičenie zábavnejšie a v podstate aj účinnejšie. Možno niekto sa z vašich kamarátov vyzná v cvičení, takže od neho získate aj zopár dobrých rád a tipov. Pravdepodobne pred ostatnými budete podávať aj lepšie výkony, lebo každý sa predsa chce trochu ukázať. Preto je pre vašu motiváciu najlepšie si čo najskôr nájsť dobrú skupinu ľudí, ktorí s vami budú chodiť cvičiť.