Ochranné oblečenie má svoj význam aj v automobilovom priemysle

Ochranné oblečenie má svoj význam aj v automobilovom priemysle

Hoci si poviete, že dnes už väčšinu činností v priemysle za ľudí vykonávajú stroje, nemali by ste zanedbať vašu bezpečnosť pri práci. Nehody sa stávajú nečakane – či dôjde k ušpineniu, alebo úrazu, vás môžu chrániť vhodné ochranné materiály ako pracovné odevy, obuv, rukavice či okuliare.

Špina, mastnota či chemikálie môžu poškodiť vašu pokožku

Pracovné oblečenie nevymysleli preto, aby sa mohla firma prezentovať logom vyšitým na chrbte pracovnej blúzky či na montérkach. Vaša bezpečnosť by nemala byť len v záujme zamestnávateľa, ktorý má povinnosť chrániť vaše zdravie a zabezpečiť vám vhodné ochranné oblečenie a pracovné podmienky, ale aj vo vašom vlastnom záujme. Ak by na pracovisku prišlo k nehode, prvé, čo sa bude skúmať, je to, či ste pri práci používali vhodné ochranné materiály. V zamestnaní, kde sa pracuje s chemikáliami či hrozí pošmyknutie, je imidž zbytočný. Radšej si zničiť pracovnú obuv ako vlastné značkové tenisky, a to isté platí pre pracovné oblečenie. Pracovná móda je dnes na veľmi vysokej úrovni, a tak sa za mnohé ochranné prvky nemusí nikto hanbiť. Materiál, strih či farebné vyhotovenie sa prispôsobí na mieru každej firme, ale aj zamestnancovi, bez ohľadu na telesné proporcie alebo pohlavie.

Spoľahnite sa na komfort

Okrem toho, že vás kvalitné pracovné oblečenie ochráni pred neželanými kožnými reakciami, úrazmi či znečistením vlastného oblečenia mastnotou alebo špinou, za zváženie stojí aj otázka komfortu. Sami najlepšie viete, aké druhy úkonov v zamestnaní robíte, koľkokrát sa nadrapujete s niečím ťažkým, zohýnate sa alebo dokonca ležíte. Pracovné oblečenie vám garantuje ľahkosť pohybu vďaka prepracovaným strihom. Podľa toho, na akej linke pracujete, vám môže zamestnávateľ poskytnúť také ochranné materiály, aby ste boli od hlavy po päty ochránení pred nečistotami aj úrazmi. Ochranné prilby, okuliare, rukavice, zástery, montérky či špeciálne druhy obuvi sa nezľaknú ani náročných pracovných podmienok a na kvalite nestratia ani po častom praní na vysokých teplotách.

Praktické prvky na pracovnom oblečení, ako sú vrecká, nastaviteľné pásy na nohaviciach či rukávy, ale aj reflexné prvky zvyšujú komfort a bezpečie pri práci. Pracovné oblečenie sa dá vyskladať na mieru hocijakým pracovným podmienkam, či robíte vo vykúrenej hale, alebo v studenom sklade. Nohavice doplňte tričkom a pracovnou mikinou alebo blúzou, pridajte vhodnú obuv a ochranné rukavice a už vám nič nebráni v plnení cieľov.