Špedičná spoločnosť Logway: Naša veľkosť je naša prednos

Špedičná spoločnosť Logway: Naša veľkosť je naša prednos

Zakladateľ/zakladatelia špedičnej spoločnosti Logway v rozhovore vysvetľujú v čom sa odlišujú od konkurencie.

Už desať rokov prinášajú svojim zákazníkom kvalitnejšie riešenia a služby v oblasti prepravy tovaru. Od roku 2011 sa snažia klientom zjednodušiť prácu. A rovnako každý deň im robí radosť, keď sa zákazníkom starajú o prepravu a logistiku. V čom sa ich firma odlišuje od ostatných a prečo si vybrať práve z ich ponuky prepravných a špedičných služieb?

Hneď na úvod priama otázka: čím sa odlišujete od svojej konkurencie?

Veľa zákazníkov až príliš často doplácalo na volatilitu prepravného trhu, a preto sme im chceli pomôcť. Naša veľkosť je naša prednosť, tým pádom volatilita nepredstavuje pre nás žiadny problém.

Čo ďalšie ponúkate pre svojich potenciálnych klientov?

Ku každému zákazníkovi máme nastavené nástroje špeciálne pre jeho požiadavky a vo veľmi krátkom čase sme schopní mrštne reagovať na prípadný nárast alebo pokles vyrobeného tovaru. Naše nadšenie pre prepravu rastie každým rokom a sme radi, že rastie aj počet našich spokojných zákazníkov.

Koľko ich za dekádu vašej existencie bolo?

Môžeme sa pochváliť takmer 1300 zákazníkmi, ktorým sme k ich najväčšej spokojnosti boli schopní prepraviť až 95-tisíc ton tovaru. 

Ak by sme vytvorili pomyselné piliere služieb vašej firmy, ktoré to sú?

Predovšetkým ide o štyri zložky. Sú nimi cestná doprava, letecká preprava, lodná preprava a skladovanie tovaru

Čo ponúka cestná doprava vašim klientom?

Ide najmä o nákladnú dopravu a kamiónovú prepravu. Vychádzame z toho, že vzhľadom na polohu Slovenska sú tieto dva typy prepravy najčastejšie. Nákladná preprava tovaru je najefektívnejšia s ohľadom na rýchlosť prepravy, možnosť upravovať trasu tovaru aj po jeho naložení, cenu a monitoring v reálnom čase.

Každý zákazník má však iné požiadavky. Ponúkate možnosť si vybrať tak, aby bol spokojný klient s menším či väčším množstvom prepravovaného tovaru?

Ku každej preprave pristupujeme osobitne a podľa špecifických požiadaviek klienta volíme najoptimálnejšie riešenie. Či už je to požiadavka na prepravu tovaru so špecifikáciou ADR alebo nadrozmerný náklad, štandardný tovar alebo potraviny. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam volíme, vždy najkvalitnejšieho prepravcu z portfólia, aby sme garantovali najvyššiu možnú kvalitu.

Aké typy vozidiel ponúkate na prepravu?

V prípade expresnej prepravy ide o skriňovú dodávku alebo pick-up. Sú to najčastejšie využívané vozidlá pri expresnej preprave. Majú ložnú plochu 1-8 europaliet a nosnosť do 1500 kilogramov. Pri väčšom objeme, napríklad desať europaliet máme v ponuke plachtovú dodávku.

Čo ak ide o väčší objem prepravovaného tovaru?

Nákladná doprava v našom prevedení používa na tento účel ťahače s nosnosťou až 24 ton a miestom pre 34 paliet. Samozrejme pre väčší objem (38 paliet) je k dispozícii kamiónová súprava.

Dnes nie je výnimkou mať svojich odberateľov za oceánom. Ako prebieha takáto preprava?

Letecká preprava tovaru je zabezpečená v koordinácii s našimi partnermi a subdodávateľmi vo väčšine letísk na celom svete. Letecká doprava cez nás garantuje vysoké štandardy kvality pre všetky typy zásielok. Rovnako pre exportné ako aj importné prepravy. O našej  garantovanej kvalite prepravy tovaru hovoria získané certifikáty, ktorými sa môžeme ako firma, ktorej prioritou je špedícia, hrdo pýšiť. V rámci našich služieb veľa našich zákazníkov využíva našu službu zvozu tovaru na letisko. 

Ako funguje lodná preprava?

Využíva sa na prepravu kontajnerových zásielok medzi kontinentmi a patrí k najstaršiemu druhu prepravy tovaru. Nami zabezpečujúca lodná doprava používa na prepravu štandardizované lodné kontajnery. Ponúkame efektívnu prepravu lodných kontajnerov aj kusových respektíve paletových zásielok. Preprava lodných kontajnerov, ktorú zabezpečujeme, podlieha vysokým štandardom kvality pre všetky typy zásielok, rovnako pre exportné ako aj importné prepravy.

Mohli by ste na záver zhrnúť vaše ciele a víziu firmy?

Našim cieľom je, aby zákazníci nemuseli myslieť na logistiku a prepravu vo svojej firme. A čo sa týka našej vízie? Tou je dlhodobo vybavovať pre našich zákazníkov všetky logistické prepravné služby, aby svoj čas mohli naplno venovať svojmu biznisu.

Špedičná spoločnosť Logway: v čom sme iní?

nákladná doprava, špedícia, skladovanie tovaru