Auto na leasing – rýchle a jednoduché riešenie

Auto na leasing – rýchle a jednoduché riešenie

Auto predstavuje v súčasnosti už takmer nevyhnutnou súčasťou našich bežných dní. Pomerne jednoducho sme si zvykli na to, že autom sa dostaneme rýchlo všade tam, kam potrebujeme. Vlastnenie auta teda určite vnáša do nášho života komfort. Čo sa týka kúpy auta, vyžaduje si pomerne výraznú vstupnú investíciu. Novšie modely dnes predstavujú pomerne cenovo nákladné riešenia a pritom po kúpe ich cena veľmi rýchlo klesá. Ich finančnú náročnosť teda značne ovplyvňuje množstvo faktorov, na ktoré treba priamo pri kúpe brať ohľad. Riešením môže byť napríklad vybrať si auto na leasing. Ako to funguje a čo by ste pri takomto výbere mali zohľadniť?

Auto na leasing: ako to funguje?

Keď si beriete auto na leasing, výhodu predstavuje, že auto môžete používať a pritom ste sa vyhli vysokej vstupnej investícii. Pri operatívnom leasingu si auto prenajmete a na konci vopred určenej doby sa nestávate majiteľom auta, ale skrátka si len vo vašej spoločnosti môžete vybrať nové. Výhodou v tomto prípade je, že neplatíte akontáciu a mesačné splátky často pokrývajú aj samotné servisovanie auta.

Bežný leasing vyžaduje na začiatok splatiť akontáciu, no po splatení sa automaticky stávate majiteľom auta. Pre súkromné osoby sa väčšinou viac oplatí klasický finančný leasing, keďže operatívny leasing obsahuje aj rôzne limity – napríklad počet najazdených kilometrov, či obmedzený výber modelov. V konečnom dôsledku, ale ide o skvelé riešenie pre osoby, ktoré nedisponujú veľkým finančným obnosom a nechcú si kupovať lacné, ojazdené autá.

auto

Kto môže dostať auto na leasing?

Prvým a základným pravidlom, ktoré sa viaže na poskytnutie úveru na auto je, aby ste mali čistý úverový register. Každý žiadateľ sa vopred preveruje registrom a následne podľa svojej „úverovej minulosti“ sa môže dostať aj k ďalším krokom. Ak teda spĺňate túto podmienku, máme pre vás skvelú správu: pôžička na autoleasing.sk je pre vás dostupná ak ste zamestnancom, podnikateľom, či živnostníkom, firmou alebo máte zamestnanie v zahraničí, či poberáte dôchodok.

Pri celkovom posudzovaní sa však zväčša dbá na viaceré faktory. Napríklad niektoré typy áut sa posudzujú prísnejšie a tiež sa prihliada na vek klienta, či cenu auta. Každý prípad sa posudzuje individuálne a preto je dobré pokiaľ, si na internetových stránkach skúsite bezplatne kalkuláciu, ktorá vám v priebehu chvíľky vyhodnotí, či môžete dostať úver na auto alebo nie.